Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Neuro Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących – część I

21 kwietnia, 2022 - 24 kwietnia, 2022

6600zł

Ogólne informacje o Kursie

Zapraszamy Państwa na poświęcony rewelacyjnej metodzie korygowania zgryzu cykl seminariów, które przygotowali cenieni na świecie specjaliści z doktorem Brockiem Rondeau na czele. Unikalność tej, cieszącej się ogromnym powodzeniem metody, polega na prostocie zastosowania (nie wymaga współpracy z lekarzem ortodontą). Od czasu poprzednich kursów jest z powodzeniem stosowana w Polsce.

Doktor Brock Rondeau jest zasłużonym współpracownikiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ortopedii Szczękowej i autorem wielu publikacji, nagrodzonym za swoją działalność między innymi wyróżnieniem The Leon Pinsker Award oraz Duane Stanford, a także wybrany klinicystą roku 1993.

Szkolenia w zakresie ortopedii szczękowej prowadzi od blisko 20 lat, głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hong Kongu, Australii i Wielkiej Brytanii.

Doktor Dolecki z przyjemnością odpowie na Państwa pytania dotyczące ortodoncji – prosimy pisać na adres m_dolecki@poczta.onet.pl .   Lekarzy i pacjentów zapraszamy również na stronę internetową www.mojdentysta.com.pl. Można tam uzyskać informacje na temat sposobu leczenia ortopedyczno-ortodontycznego, leczenia bólów głowy, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ), a także zapoznać się z publikacjami doktora Doleckiego na te tematy.

O Kursie

Celem tego kursu jest nauczenie dentystów ogólnych, jak prawidłowo diagnozować i leczyć przypadki ortodontyczne. Kurs pokaże, jak istotne jest „leczenie uśmiechu”, leczenie ortopedyczno-ortodontyczne SSŻ oraz użycie kombinowanej techniki Straight Wire i aparatów czynnościowych nie tylko dla uśmiechu ale też dla całego zdrowia. Uczestnik kursu nauczy się jak skutecznie weryfikować słuszność podjętych decyzji co do wyboru planu leczenia, a także czego oczekiwać od innych uczestników zespołowej terapii naszych pacjentów. Z każdym kolejnym etapem kursu poszerzy wiedzę co do najskuteczniejszych sposobów mówienia „sprawdzam”. Neurologia stosowana, w połączeniu z klasycznymi normami ortopedyczno-ortodontycznymi daje bowiem lekarzowi niezrównane narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne. Co więcej, nie ma skuteczniejszego aparatu retencyjnego od stabilnej równowagi czynnościowej – neurologicznej, mięśniowej itd.

Pacjenci oczekują, że wady zgryzu będą leczone tak wcześnie, jak to możliwe. I co najważniejsze, z każdego medycznego punktu widzenia jest to najwłaściwsza droga. Dlatego jeśli lekarze chcą rozszerzyć swoją praktykę, muszą zyskać wiedzę w zakresie holistycznego leczenia ortopedyczno-ortodontycznego.

lek. dent. Marcin Dolecki, IAO Senior Instructor, IAO Fellow

Wykładowca

Lek. dent. Marcin Dolecki

Licencjonowany wykładowca Rondeau Seminars, IAO Senior Instructor, IAO Fellow.
Doktor Marcin Dolecki jest absolwentem łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prywatną praktykę prowadzi w Legionowie. Wykładowca, autor wielu publikacji, w tym dwóch książek: Wybielanie zębów oraz Marketing i zarządzanie w gabinecie stomatologicznym, wydawca i tłumacz „CRA Newsletter”, jest również uznanym autorytetem w tłumaczeniu wykładów i prezentacji z dziedziny stomatologii odbywających się w kraju i za granicą. Pamiętamy go ze wspaniałych spotkań z doktorem Howardem Farranem, doktorem Danem Fischerem, doktorem Gordonem Christensenem, serii spotkań CRA Dentistry Update oraz sesji IAO w Polsce. W roku 2001 uzyskał certyfikat instruktora kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars doktora Brocka Rondeau w zakresie nauczania ortodoncji dla dentystów ogólnie praktykujących (Instructor of Orthodontics), w roku 2006 – tytuł starszego instruktora organizacji International Association for Orthodontics (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow).

Program

Program, 4 dniowy

Program zaakceptowany w systemie szkolenia ustawicznego PACE ze strony Academy of General Dentistry (AGD).

Zobacz Program w formacie PDF

Rozkład godzinowy

Recepcja kursu od godz. 9:00.

  • dzień I: 10:00–18:00
  • dzień II: 9:00–18:00
  • dzień III: 9:00–18:00
  • dzień IV: 9:00–12:00

przewidywany układ przerw (średnio co 1,5–2 godz. zajęć): w pełny dzień wykładowy ok. 15 min. do południa + 60 min. wczesnym popołudniem + 15 min. późnym popołudniem; w niepełny dzień wykładowy – zależnie od sytuacji.

Ważne informacje

Cena 4-dniowego kursu obejmuje:

  • uczestnictwo w kursie i zajęciach praktycznych
  • koszt materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć praktycznych
  • podręcznik autorstwa Brocka Rondeau, DDS w tłumaczeniu lek. dent. Marcina Doleckiego „Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących” cz. I + dodatki
  • zaświadczenie* i/lub certyfikat potwierdzające uczestnictwo w kursie
  • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad).

Cena kursu nie obejmuje noclegów. Przy kursach odbywających się w Warszawie rezerwacji hoteli należy dokonywać indywidualnie.

Kurs 4-dniowy (bez możliwości wyboru dnia/dni). Kolejność tematów w programie może ulec zmianie.

* Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału danej części uprawniającym do otrzymania zaświadczenia (dotyczy lekarzy gromadzących punkty edukacyjne), a poświadczenie uczestnictwa ma postać zbiorczego dokumentu z 4 dni.

UWAGA: Każda z pierwszych dwóch części kursu odbywa się średnio 2 razy do roku (część III do V – raz), przy czym zasadniczo rok kończymy częścią I, a nowy rozpoczynamy częścią II dla grupy z roku poprzedniego i lat wcześniejszych.

Do udziału w zajęciach zapraszamy również osoby zainteresowane powtórnym odbyciem kursu, co pozwala nie tylko na utrwalenie materiału, ale także na zapoznanie się z przybywającymi aktualizacjami i modyfikacjami w programie. Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.

Dodatkowe informacje

Dr Howard Farran i Dr Marcin Dolecki

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu dr Howarda Farrana z dr Marcinem Doleckim na temat holistycznego podejścia w ortodoncji (wywiad z lutego 2021 r.):

Na żywo ze Wstępu do Kursu

Zapraszamy do obejrzenia godzinnego nagrania ze wstępu do kursu, który został zarejestrowany we wrześniu 2021 r. podczas pierwszej godziny czterodniowego programu.

Szczegóły

Początek:
21 kwietnia, 2022
Koniec:
24 kwietnia, 2022
Koszt:
6600zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Romuald Ciesielski
Telefon:
+48 502099587
Adres e-mail:
drc@drc4dentistry.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Hotel Marriott
al. Jerozolimskie 65/79
Warszawa, 00-697 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 502099587

Leave a Reply