Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

„Chirurgiczne i niechirurgiczne leczenie ortodontyczne dróg oddechowych, bezdechu sennego, zespołów bólowych oraz problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym” – dr William Hang, dr Reza Movahed

25 maja - 26 maja

2600 PLN

Doktor William M. Hang, wykładowca w USA i za granicą, autor licznych rozdziałów w książkach i artykułów fachowych, w dalszym ciągu przekazuje innym lekarzom to, czego nauczył się podczas 50-letniej praktyki klinicznej. Po przejściu na emeryturę z prywatnej praktyki w południowej Kalifornii dr Hang założył „OrthO2Health”, aby zapewnić opiekę mentorską dentystom, którzy chcą zaoferować swoim pacjentom możliwie najlepszą równowagę twarzy oraz zdrowie dróg oddechowych w tym również snu.

Chirurgią ortognatyczną interesował się już od czasów studiów i był świadkiem postępu sztuki i nauki w zakresie chirurgii do dzisiejszego planowania leczenia wspomaganego komputerowo. Jednak nawet w przypadku najbardziej wyrafinowanych komputerów najważniejsze jest planowanie i wykonanie diagnozy/leczenia. Doktor Hang był ściśle zaangażowany w diagnozowanie i planowanie leczenia swoich pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym i zdecydował się współpracować niemal wyłącznie z doktorem Reza Movahed, który podziela jego cele terapeutyczne dotyczące równowagi twarzy i otwartych dróg oddechowych.

Doktor Reza Movahed jest chirurgiem jamy ustnej i szczękowo-twarzowej prowadzącym prywatną praktykę w Kalifornii i Missouri. Jego prywatna praktyka Movahed OMS, pomaga pacjentom z całego świata i koncentruje się na leczeniu przypadków z deformacjami twarzoczaszki, obstrukcyjnym bezdechem sennym, chirurgią korekcyjną szczęki, chirurgią stawu skroniowo-żuchwowego oraz łączoną chirurgią ortognatyczną i TMJ. Po uzyskaniu stopnia doktora medycyny stomatologicznej na University of Medicine and Dentistry of New Jersey, ukończył program rezydencji na Uniwersytecie Nova Southeastern i stypendium specjalizując się w leczeniu stawów skroniowo-żuchwowych i chirurgii korekcyjnej szczęki w celu leczenia deformacji zębowo-twarzowych. Dr Movahed jest wybitnym klinicystą na Wydziale Ortodoncji Uniwersytetu w Saint Louis, gdzie prowadzi wykłady z ortodoncji chirurgicznej oraz bierze udział w konsultacjach wielodyscyplinarnych przypadków ortochirurgicznych z rezydentami.

Napisał wiele rozdziałów do książek poświęconych problemom z bezdechem sennym, stawami skroniowo-żuchwowymi, chirurgiczną korekcją szczęki. Jest autorem licznych artykułów naukowych oraz jest współautorem podręcznika poświęconego leczeniu bezdechu sennego. W wolnym czasie jest malarzem i muzykiem.

Prezentacja dr William M. Hang (1 dzień)

Tytuł: Interdyscyplinarne leczenie pacjentów ze złożonymi problemami bólowymi, oddechowymi oraz zaburzeniami snu, metodą zachowawczą (niechirurgiczną) i chirurgiczną

Streszczenie:

Dentyści ogólnie praktykujący mają w swoich gabinetach pacjentów, którzy zaczynają zadawać właściwe pytania i zgłaszają złożone problemy z bólem, oddychaniem lub bezdechem sennym. Wielu z tych pacjentów miało słaby wzrost twarzy i/lub wcześniejsze ekstrakcyjne leczenie ortodontyczne, a większość nie zdaje sobie sprawy, że dostępne są inne rozwiązania. Niektórzy z tych pacjentów mogą uzyskać świetne wyniki dzięki zachowawczym metodom leczenia ortodontycznego, takim jak ponowne otwarcie przestrzeni po ekstrakcji ortodontycznej i/lub utworzenie dodatkowej przestrzeni na język poprzez dodanie zębów w łuku, w którym nie brakuje żadnego zęba.

Inni pacjenci mają tak słabą równowagę twarzy, słabe drogi oddechowe lub stan stawów skroniowo-żuchwowych, że jedyną metodą postępowania jest operacja. W tym wykładzie omówione zostanie, w jaki sposób lekarz prowadzący może zdiagnozować, co będzie niezbędne, aby skutecznie pomóc takim pacjentom.

Lekarze zapoznają się z procedurami diagnozowania oraz leczenia niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu, takimi jak:

 • Zwrócenie szczególnej uwagi czy wymagane jest leczenie zachowawcze (niechirurgiczne), czy leczenie chirurgiczne
 • Właściwa diagnoza i przygotowanie ortodontyczne przypadku do zabiegu jest kluczem do sukcesu
 • Dlaczego wiele opublikowanych przypadków chirurgii ortognatycznej jest tak kiepskich, jak można poprawić to leczenie, w oparciu o przedstawione metody

Dr. William M. Hang o treści merytorycznej dwudniowego programu:

W mojej części prezentacji omówię proces diagnostyczny, przez który przechodzimy, decydując, jakie konkretne metody leczenia mogą pomóc wielu pacjentom cierpiącym na problemy związane z funkcjonowaniem stawu skroniowo-żuchwowego oraz problemy bezdechu sennego. Omówię niechirurgiczne sposoby rozwiązania tych problemów, które obejmują ponowne otwarcie przestrzeni po ekstrakcji ortodontycznej, dodanie dodatkowych zębów tam, gdzie żadnego nie brakuje i inne bardzo nietradycyjne metody potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Wyjaśnię również, dlaczego czasami konieczna jest operacja, aby rozwiązać te problemy. Co ważniejsze, przedstawię bardzo szczegółowe kroki, które należy wykonać, aby właściwie przygotować osobę do operacji. Wiąże się to z robieniem rzeczy, o których większość ortodontów NIE myśli. Od nich jednak zależy sukces. To tylko bardzo krótki zarys mojej części prezentacji. Zaprezentuję przypadki z recenzowanej literatury ortodontycznej i chirurgicznej, które rzekomo zakończyły się sukcesem, ale w rzeczywistości okazały się skrajnymi porażkami pod względem tego, co można lub należy zrobić. Spędziłem ponad 50 lat przygotowując pacjentów do operacji i kończąc ich leczenie po operacji. W mojej prezentacji przedstawię różnice między dobrymi i złymi wynikami leczenia ortodontycznego, a także wskaże, jak uniknąć tych złych wyników.

Moich słuchaczy mogę zapewnić, że informacje, które przedstawimy wraz z dr Reza Movahed, nie są czymś, co prezentują inni lekarze. W swojej karierze przeprowadziłem setki przypadków chirurgicznych i setki przypadków niechirurgicznych, aby rozwiązać problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym oraz z bezdechem sennym u moich pacjentów. Dr Reza Movahed leczy ludzi z całego świata i robi naprawdę niesamowite rzeczy. Wiele jego operacji ma na celu skorygowanie złych rezultatów poprzednich nieudanych operacji.

Doktor Reza Movahed pokaże, jak bardzo wyrafinowane jest planowanie leczenia w przypadkach, w których zarówno górny, jak i dolny łuk są chirurgicznie korygowane do przednio, aby zoptymalizować równowagę twarzy i dróg oddechowych. Jego prezentacja obejmie chirurgię konwencjonalną w celu korekty pozycji obu łuków, a także operację wszczepienia sztucznych stawów szczęki, tak jak ludzie dostają sztuczne kolana i biodra itp. Dr Movahed stale rozwija swoje doświadczenie chirurgiczne, a prezentowany przez niego poziom doskonałości i przewidywalność efektów jest niesamowita. Wiele rozwiązań stosowanych przez dr Movahed, przyczynia się do fenomenalnych zmian twarzy oraz dróg oddechowych, które może zapewnić właściwie zaplanowana i przeprowadzona operacja.

Prezentacja dr Reza Movahed (2 dzień)

Tytuł: Chirurgiczne podejście do leczenia stawu skroniow-żuchwowego, leczenia deformacji twarzoczaszki, leczenia dróg oddechowych i zaburzeń snu. Kiedy, dlaczego i jak zaplanować leczenie?

Streszczenie:

Wykład ten pomoże lekarzom pierwszego kontaktu zajmującym się leczeniem pacjentów z obstrukcyjnym bezdechem sennym, deformacjami twarzoczaszki oraz chorobami stawów skroniowo-żuchwowych zrozumieć moment interwencji chirurgicznej. Zostaną przedstawione metody diagnostyczne oraz właściwa i aktualna wiedza na temat patologii. Omówienie znaczenia prawidłowych dróg oddechowych, funkcji, okluzji, profilu twarzy i czynników prowadzących do stabilnego wyniku. Różne interwencje chirurgiczne, od zachowawczych po ostateczne, zostaną omówione na podstawie serii przypadków i długoterminowych obserwacji.

Cele kształcenia:

 • Zrozumienie podstaw leczenia obstrukcyjnego bezdechu sennego i zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych
 • Zapoznanie się z różnymi metodami chirurgicznymi w leczeniu bezdechu sennego i stawów skroniowo-żuchwowych
 • Przegląd dostępnych metodologii, w tym oceny klinicznej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w przeszczepie stawu skroniowo-żuchwowego jako część leczenia orto-chirurgicznego
 • Nauka poprzez prezentację serii przypadków klinicznych i zdobycie wiedzy, kiedy kierować pacjentów na interwencje chirurgiczne

Informacje organizacyjne:

 • Dwudniowy wykład w dniach 25-26 maja 2024 r. Zajęcia w całości tłumaczone na język polski przez dr Rafała Rogowskiego.
 • Miejsce wykładu: Hotel Marriott, Warszawa Centrum.
 • Rozplanowanie godzinowe:
 1. Dzień: 10:00 – 17:00
 2. Dzień: 09:00 – 16:00
 • Koszt: 2600 PLN. Płatne do 4 kwietnia br.
 • Udział w wykładach obejmuje przerwy kawowe i lunch
 • Dla wszystkich uczestników programu dr Reza Movahed przekaże swoją książkę „Orthognathic Surgery – before and after” – plik pdf

Szczegóły

Początek:
25 maja
Koniec:
26 maja
Koszt:
2600 PLN

Miejsce wydarzenia

Hotel Marriott, Warszawa