Według zestawienia Business Insider, praca przy pacjencie w gabinecie stomatologicznym to najbardziej toksyczny zawód świata!!!
https://www.businessinsider.com/most-unhealthy-jobs-in…
https://www.businessinsider.com/the-most-unhealthy-jobs…
Nie pamiętam by ktokolwiek nadmieniał o tym słowo przy rekrutacji na studia stomatologiczne…
Skoro już wybraliśmy wszyscy tę fascynującą profesję, warto wiedzieć jak zabezpieczyć to mamy najcenniejsze – własne zdrowie. Nowotwory, alergie, choroby autoimmunologiczne, problemy z zajściem i donoszeniem ciąży – nie wspominając o zwyrodnieniach kręgosłupa (bo o tym opowiadją moje pozostałe kursy „Neuro-ortodoncja” 😉) – to niezbyt kusząca perspektywa. Kurs ten nie jest adresowany jedynie do stomatologów – każdy zainteresowany swoim zdrowiem może (jak już od lat się dzieje) wziąć w nim udział by móc wspomóc swoje zdrowie stosownie do swego indywidualnego profilu.
Zapraszam!

Nutrigenomika i inne klucze do zdrowia.
5 listopada - 6 listopada
3600zł
Wykładowca
Lek. dent. Marcin Dolecki
Licencjonowany wykładowca Rondeau Seminars, IAO Senior Instructor, IAO Fellow. Doktor Marcin Dolecki jest absolwentem łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prywatną praktykę prowadzi w Legionowie. Wykładowca, autor wielu publikacji, w tym dwóch książek: Wybielanie zębów oraz Marketing i zarządzanie w gabinecie stomatologicznym, wydawca i tłumacz „CRA Newsletter”, jest również uznanym autorytetem w tłumaczeniu wykładów i prezentacji z dziedziny stomatologii odbywających się w kraju i za granicą. Pamiętamy go ze wspaniałych spotkań z doktorem Howardem Farranem, doktorem Danem Fischerem, doktorem Gordonem Christensenem, serii spotkań CRA Dentistry Update oraz sesji IAO w Polsce. W roku 2001 uzyskał certyfikat instruktora kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars doktora Brocka Rondeau w zakresie nauczania ortodoncji dla dentystów ogólnie praktykujących (Instructor of Orthodontics), w roku 2006 – tytuł starszego instruktora organizacji International Association for Orthodontics (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow).
Nutrigenomika czyli klucz do zdrowia. Badanie i interpretacja najważniejszych wyników. Pokazanie, które strony interpretacyjne niosą za sobą najwięcej korzystnych informacji. Badanie profilu kwasów organicznych – dokładny test aktualnego stanu zdrowia organizmu. Warsztaty ukazujące, które testy paneli hormonalnych mają przełożenie na geny i odwrotnie.
Co jest ważniejsze: genetyka czy epigenetyka? Polimorfizm pojedynczego nukleotydu, czyli nasz scenariusz na życie Metylacja pozwala nam żyć, a jej niedobór – chorować i umierać Autyzm? Nowotwory? Alergie? Miażdżyca? Nadciśnienie? Choroby jelit? Itd. Itp.? Różnorakie zaburzenie metylacji… Jak wykonać badanie swego genotypu i gdzie szukać odpowiedzi na stawiane pytania? Analiza podstawowych raportów, wyszukiwanie szablonów. Jak rozumieć ryzyka poszczególnych chorób? Cykl metylacyjny – działanie, typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Jak konkretnie codziennie zwiększać poziom detoksykacji? Najnowsze protokoły detoksykacji metali ciężkich Genetyczna odpowiedź na pytanie „dlaczego nie mogę schudnąć”? Homeostaza energii Reakcja na ćwiczenia – co sprawdzać przed wyczynem? Cykl kwasu cytrynowego – elektrownia atomowa ciała – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Cykl mocznika – nasze MPO – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne.
Cykl folianów i BH4 – farma organiczna naszego organizmu – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Cykl metioniny – wytwórnia SAMe – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Co z tą homcysteiną? Kiedy nie wolno być wegetarianinem? Szlak transsulfuracji – najistotniejsze brakujące ogniwo w odtruwaniu metali ciężkich oraz w pojęciu zdrowia Z jakim genotypem nie powinno się być dentystą (i co zrobić jak się go ma…) Geny a zagrożenia cywilizacyjne Genetyczne uwarunkowania faz detoksykacji wątroby i sposoby suplementacji Test kwasów organicznych w moczu – wiarygodna ocena stanu organizmu Markery żywieniowe Jelitowe przyczyny zaburzeń metylacji Zwiększona objętość prezentacji – z 600 do 800 slajdów w porównaniu do 2017 roku
Program
Jak wprowadzić i zastosować badania genotypu do swojego gabinetu i co najważniejsze – dla siebie i swoich bliskich Podstawowe metody interpretacji genotypu Zaburzenia cyklu metylacyjnego a zespół chronicznego zmęczenia, nowotwory i inne schorzenia Geny a suplementy – które brać a których unikać Badanie kwasów organicznych w moczu jako monitoring aktualnego stanu zdrowia Hormony a geny Fazy detoksu wątroby w ujęciu genomiki Konsultacje przypadków Bonus : Znaczenie toksyn, smogu EMF i inne aspekty prozdrowotne. Test końcowy