Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Nutrigenomika i inne klucze do zdrowia.

27 maja - 28 maja

3600 zł

Według zestawienia Business Insider, praca przy pacjencie w gabinecie stomatologicznym to najbardziej toksyczny zawód świata!!!
https://www.businessinsider.com/most-unhealthy-jobs-in…
https://www.businessinsider.com/the-most-unhealthy-jobs…
Nie pamiętam by ktokolwiek nadmieniał o tym słowo przy rekrutacji na studia stomatologiczne…
Skoro już wybraliśmy wszyscy tę fascynującą profesję, warto wiedzieć jak zabezpieczyć to mamy najcenniejsze – własne zdrowie. Nowotwory, alergie, choroby autoimmunologiczne, problemy z zajściem i donoszeniem ciąży – nie wspominając o zwyrodnieniach kręgosłupa (bo o tym opowiadją moje pozostałe kursy „Neuro-ortodoncja” 😉) – to niezbyt kusząca perspektywa. Kurs ten nie jest adresowany jedynie do stomatologów – każdy zainteresowany swoim zdrowiem może (jak już od lat się dzieje) wziąć w nim udział by móc wspomóc swoje zdrowie stosownie do swego indywidualnego profilu.
Zapraszam!

Wykładowca

Lek. dent. Marcin Dolecki

Lekarz stomatolog Marcin Dolecki jest byłym instruktorem kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars, uczącej ortodoncji lekarzy stomatologów na całym świecie. Marcin Dolecki prowadzi tego typu szkolenia w całej Polsce od ponad dwudziestu lat. Jest również członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej stomatologów ogólnych leczących ortodontycznie – International Association for Orthodontics, mającej na celu rozwój i doskonalenie profesji. W roku 2006 uzyskał tytuł starszego instruktora tej organizacji (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow). Jest członkiem European Orthodontic Society i prestiżowej Pierre Fauchard Academy.
Marcin Dolecki jest od 1990 roku czynnym wykładowcą z różnych dziedzin nowoczesnej stomatologii. Wygłosił w Polsce, USA, na Litwie, Ukrainie i Łotwie ponad 200 wykładów i kursów obejmujących stomatologię kosmetyczną, wybielanie zębów, endodoncję, marketing i zarządzanie w stomatologii. Marcin Dolecki jest autorem licznych artykułów w prasie fachowej. Napisał dwie książki: „Wybielanie zębów” i „Marketing i zarządzanie w gabinecie stomatologicznym”.
Dr Marcin Dolecki był przez wiele lat współwydawcą i wykładowcą Clinical Research Associates – prestiżowej światowej organizacji konsumenckiej badającej materiały, urządzenia i leki stosowane w stomatologii.
Dr Marcin Dolecki jest organizatorem i tłumaczem szkoleń i wykładów najwybitniejszych autorytetów z szeroko pojętej dziedziny stomatologii.
Marcin Dolecki szkolił się wielokrotnie w USA, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Tajwanie i w Polsce. Szkolenia te obejmowały wiele aspektów nowoczesnej stomatologii – ortodoncję, chirodoncję, protetykę, stomatologię kosmetyczną, endodocję i wiele innych dziedzin.

Nutrigenomika czyli klucz do zdrowia. Badanie i interpretacja najważniejszych wyników. Pokazanie, które strony interpretacyjne niosą za sobą najwięcej korzystnych informacji. Badanie profilu kwasów organicznych – dokładny test aktualnego stanu zdrowia organizmu. Warsztaty ukazujące, które testy paneli hormonalnych mają przełożenie na geny i odwrotnie.

Co jest ważniejsze: genetyka czy epigenetyka? Polimorfizm pojedynczego nukleotydu, czyli nasz scenariusz na życie Metylacja pozwala nam żyć, a jej niedobór – chorować i umierać Autyzm? Nowotwory? Alergie? Miażdżyca? Nadciśnienie? Choroby jelit? Itd. Itp.? Różnorakie zaburzenie metylacji… Jak wykonać badanie swego genotypu i gdzie szukać odpowiedzi na stawiane pytania? Analiza podstawowych raportów, wyszukiwanie szablonów. Jak rozumieć ryzyka poszczególnych chorób? Cykl metylacyjny – działanie, typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Jak konkretnie codziennie zwiększać poziom detoksykacji? Najnowsze protokoły detoksykacji metali ciężkich Genetyczna odpowiedź na pytanie „dlaczego nie mogę schudnąć”? Homeostaza energii Reakcja na ćwiczenia – co sprawdzać przed wyczynem? Cykl kwasu cytrynowego – elektrownia atomowa ciała – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Cykl mocznika – nasze MPO – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne.

Cykl folianów i BH4 – farma organiczna naszego organizmu – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Cykl metioniny – wytwórnia SAMe – typowe najsłabsze ogniwa, wsparcie suplementacyjne Co z tą homcysteiną? Kiedy nie wolno być wegetarianinem? Szlak transsulfuracji – najistotniejsze brakujące ogniwo w odtruwaniu metali ciężkich oraz w pojęciu zdrowia Z jakim genotypem nie powinno się być dentystą (i co zrobić jak się go ma…) Geny a zagrożenia cywilizacyjne Genetyczne uwarunkowania faz detoksykacji wątroby i sposoby suplementacji Test kwasów organicznych w moczu – wiarygodna ocena stanu organizmu Markery żywieniowe Jelitowe przyczyny zaburzeń metylacji Zwiększona objętość prezentacji – z 600 do 800 slajdów w porównaniu do 2017 roku

Program

Jak wprowadzić i zastosować badania genotypu do swojego gabinetu i co najważniejsze – dla siebie i swoich bliskich Podstawowe metody interpretacji genotypu Zaburzenia cyklu metylacyjnego a zespół chronicznego zmęczenia, nowotwory i inne schorzenia Geny a suplementy – które brać a których unikać Badanie kwasów organicznych w moczu jako monitoring aktualnego stanu zdrowia Hormony a geny Fazy detoksu wątroby w ujęciu genomiki Konsultacje przypadków Bonus : Znaczenie toksyn, smogu EMF i inne aspekty prozdrowotne. Test końcowy

Dodatkowe informacje

Dr Howard Farran i Dr Marcin Dolecki

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu dr Howarda Farrana z dr Marcinem Doleckim na temat holistycznego podejścia w ortodoncji (wywiad z lutego 2021 r.):

Na żywo ze Wstępu do Kursu

Zapraszamy do obejrzenia godzinnego nagrania ze wstępu do kursu, który został zarejestrowany we wrześniu 2021 r. podczas pierwszej godziny czterodniowego programu.

Szczegóły

Początek:
27 maja
Koniec:
28 maja
Koszt:
3600 zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Hotel Marriott
al. Jerozolimskie 65/79
Warszawa, 00-697 Poland
Telefon:
+48 502099587

Organizator

Romuald Ciesielski
Telefon:
+48 502099587
Adres e-mail:
drc@drc4dentistry.com
Zobacz witrynę: Organizator

Leave a Reply