Kurs rekomendowany dla absolwentów cz. I, II i III wcześniejszych edycji, dla lekarzy, dentystów, terapeutów, naturopatów i osób zainteresowanych swoim zdrowiem, współczesną medycyną integracyjną i wyleczeniem.

Neuro Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących – część IV
2 czerwca - 4 czerwca
4800 zł
Ważna Informacja
Absolwentom kursu proponujemy od roku 2014 nowy program – część V.
Absolwenci uprawnieni są po części IV do rocznych bezpłatnych e-konsultacji z wykładowcą – warunki i pozostałe szczegóły podawane są podczas kursu oraz w dziale Aktualności.
O Kursie
W efekcie wielu próśb uczestników pierwszej części kursu, oto zapowiadana druga część holistycznej korekty chirodontycznej. Sumuje ona wszystko to, co do tej pory mogli przyswoić i zastosować uczestnicy poprzednich kursów, i dodaje szereg nowych aspektów.
Uczestnicy nauczą się diagnostyki i manipulacji trzewnej – zapomnianych i niestety przez niewielu stosowanych technik nauczanych przez starych mistrzów – i jednego współczesnego – autora chirodoncji, doktora Roberta Walkera.
Kurs obejmuje zaawansowaną diagnostykę i terapię trzewną w oparciu o zasady „niedoboru” i „nadmiaru” biochemicznego, dedukcję diagnostyczną, metodę umożliwiającą natychmiastową diagnozę stanu biomechaniki, biochemii i stanu elektromagnetycznych aspektów organizmu. Dotyczy ona również plagi naszej cywilizacji – alergii i toksyn. Może ona być oddzielną formą diagnostyki i terapii, lecz znakomicie uzupełnia chirodontyczną syntezę diagnostyczną i terapeutyczną.
Uczestnicy nauczą się wykonywać trzewne zabiegi manualne – tzw. „zabiegi bezkrwawej chirurgii” oraz poznają zastosowania diagnostyki i terapii akupunkturalnej w sposób gwarantujący perfekcyjną aplikację zabiegów za każdym razem, łączącą zasady kinezjologii stosowanej, diagramu diagnostycznego i klasycznej akupunktury. Uczestnicy zapoznają się też z możliwościami wsparcia leczenia za pomocą ziołolecznictwa.
Ostatnią częścią kursu będzie opisanie mechanizmu utrzymania homeostazy pH – buforów i opisu, w jaki sposób „nowoczesne” jedzenie, stres, toksyny środowiskowe niszczą tę równowagę, a także w jaki sposób oceniając pH wydzielin ciała można precyzyjnie „skalibrować” organizmy nasze i naszych pacjentów.
Przydatne przygotowanie do kursu: nie jest niezbędne.
lek. dent. Marcin Dolecki, IAO Senior Instructor, IAO Fellow
Wykładowca
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lekarz stomatolog Marcin Dolecki jest byłym instruktorem kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars, uczącej ortodoncji lekarzy stomatologów na całym świecie. Marcin Dolecki prowadzi tego typu szkolenia w całej Polsce od ponad dwudziestu lat. Jest również członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej stomatologów ogólnych leczących ortodontycznie – International Association for Orthodontics, mającej na celu rozwój i doskonalenie profesji. W roku 2006 uzyskał tytuł starszego instruktora tej organizacji (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow). Jest członkiem European Orthodontic Society i prestiżowej Pierre Fauchard Academy.
Marcin Dolecki jest od 1990 roku czynnym wykładowcą z różnych dziedzin nowoczesnej stomatologii. Wygłosił w Polsce, USA, na Litwie, Ukrainie i Łotwie ponad 200 wykładów i kursów obejmujących stomatologię kosmetyczną, wybielanie zębów, endodoncję, marketing i zarządzanie w stomatologii. Marcin Dolecki jest autorem licznych artykułów w prasie fachowej. Napisał dwie książki: „Wybielanie zębów” i „Marketing i zarządzanie w gabinecie stomatologicznym”.
Dr Marcin Dolecki był przez wiele lat współwydawcą i wykładowcą Clinical Research Associates – prestiżowej światowej organizacji konsumenckiej badającej materiały, urządzenia i leki stosowane w stomatologii.
Dr Marcin Dolecki jest organizatorem i tłumaczem szkoleń i wykładów najwybitniejszych autorytetów z szeroko pojętej dziedziny stomatologii.
Marcin Dolecki szkolił się wielokrotnie w USA, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Tajwanie i w Polsce. Szkolenia te obejmowały wiele aspektów nowoczesnej stomatologii – ortodoncję, chirodoncję, protetykę, stomatologię kosmetyczną, endodocję i wiele innych dziedzin.
Program
Wprowadzenie do genezy testów mięśniowych i dedukcji diagnostycznej
Dedukcja diagnostyczna zaburzeń biomechanicznych i formy terapii
Dedukcja diagnostyczna zaburzeń elektromagnetycznych:
– różnicowanie zaburzeń psychicznych i zakłóceń meridianalnych
– podstawowe punkty akupunkturalne podstawowych meridianów
– różnicowanie organalnych zaburzeń meridianów
– nauka akupunktury igłami, magnesami i ziarnami Vaccarii
– odnajdywanie rzeczywistych zakłóceń w atypowych kanałach energii elektromagnetycznej
– akupunktura jako podstawa deprogramacji neuromuskularnej
– przetrwałe odruchy pierwotne a zdrowie i rozwój (i zgryz) człowieka
– diagnozowanie i korekta akupunkturalna przetrwałych odruchów pierwotnych
Dedukcja diagnostyczna zaburzeń biochemicznych:
– zaburzenia systemowe (zaopatrzenie w podstawowe składniki odżywcze)
– zaburzenia organalne w oparciu o teorię nadmiaru i niedoboru
– wsparcie organów ziołami
Nauka trzewnych zabiegów manualnych
pH – podstawa homeostazy organizmu:
– drogi utrzymywania homeostazy pH
– zakłócenia w pH i ich konsekwencje dla zdrowia organizmu
– sposoby monitoringu pH płynów ciała i zalecane formy terapii
Anatomia mózgu
– jak likwidować niekorzystne stany emocjonalne
– jak utrzymywać młodość mózgu do późnych lat
Bóle głowy – diagnostyka różnicowa
Test końcowy
Rozkład godzinowy
dzień I (piątek): 10:00–18:00
dzień II (sobota): 10:00–18:00
dzień III (niedziela): 10:00–13:30
Przewidywany układ przerw (średnio co 1,5–2 godz. zajęć): w pełny dzień wykładowy ok. 15 min. do południa + 60 min. wczesnym popołudniem + 15 min. późnym popołudniem; w niepełny dzień wykładowy ok. 15 min. do południa + 45 min. wczesnym popołudniem.