Ważna Informacja

Kurs rekomendowany dla absolwentów cz. I, II i III wcześniejszych edycji, dla lekarzy, dentystów, terapeutów, naturopatów i osób zainteresowanych swoim zdrowiem, współczesną medycyną integracyjną i wyleczeniem.

Absolwentom kursu proponujemy od roku 2014 nowy program – część V.

Absolwenci uprawnieni są po części IV do rocznych bezpłatnych e-konsultacji z wykładowcą – warunki i pozostałe szczegóły podawane są podczas kursu oraz w dziale Aktualności.

O Kursie

W efekcie wielu próśb uczestników pierwszej części kursu, oto zapowiadana druga część holistycznej korekty chirodontycznej. Sumuje ona wszystko to, co do tej pory mogli przyswoić i zastosować uczestnicy poprzednich kursów, i dodaje szereg nowych aspektów.

Uczestnicy nauczą się diagnostyki i manipulacji trzewnej – zapomnianych i niestety przez niewielu stosowanych technik nauczanych przez starych mistrzów – i jednego współczesnego – autora chirodoncji, doktora Roberta Walkera.

Kurs obejmuje zaawansowaną diagnostykę i terapię trzewną w oparciu o zasady „niedoboru” i „nadmiaru” biochemicznego, dedukcję diagnostyczną, metodę umożliwiającą natychmiastową diagnozę stanu biomechaniki, biochemii i stanu elektromagnetycznych aspektów organizmu. Dotyczy ona również plagi naszej cywilizacji – alergii i toksyn. Może ona być oddzielną formą diagnostyki i terapii, lecz znakomicie uzupełnia chirodontyczną syntezę diagnostyczną i terapeutyczną.

Uczestnicy nauczą się wykonywać trzewne zabiegi manualne – tzw. „zabiegi bezkrwawej chirurgii” oraz poznają zastosowania diagnostyki i terapii akupunkturalnej w sposób gwarantujący perfekcyjną aplikację zabiegów za każdym razem, łączącą zasady kinezjologii stosowanej, diagramu diagnostycznego i klasycznej akupunktury. Uczestnicy zapoznają się też z możliwościami wsparcia leczenia za pomocą ziołolecznictwa.

Ostatnią częścią kursu będzie opisanie mechanizmu utrzymania homeostazy pH – buforów i opisu, w jaki sposób „nowoczesne” jedzenie, stres, toksyny środowiskowe niszczą tę równowagę, a także w jaki sposób oceniając pH wydzielin ciała można precyzyjnie „skalibrować” organizmy nasze i naszych pacjentów.

Przydatne przygotowanie do kursu: nie jest niezbędne.

lek. dent. Marcin Dolecki, IAO Senior Instructor, IAO Fellow

Wykładowca

Lek. dent. Marcin Dolecki

Licencjonowany wykładowca Rondeau Seminars, IAO Senior Instructor, IAO Fellow.
Doktor Marcin Dolecki jest absolwentem łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prywatną praktykę prowadzi w Legionowie. Wykładowca, autor wielu publikacji, w tym dwóch książek: Wybielanie zębów oraz Marketing i zarządzanie w gabinecie stomatologicznym, wydawca i tłumacz „CRA Newsletter”, jest również uznanym autorytetem w tłumaczeniu wykładów i prezentacji z dziedziny stomatologii odbywających się w kraju i za granicą. Pamiętamy go ze wspaniałych spotkań z doktorem Howardem Farranem, doktorem Danem Fischerem, doktorem Gordonem Christensenem, serii spotkań CRA Dentistry Update oraz sesji IAO w Polsce. W roku 2001 uzyskał certyfikat instruktora kanadyjskiej organizacji szkoleniowej Rondeau Seminars doktora Brocka Rondeau w zakresie nauczania ortodoncji dla dentystów ogólnie praktykujących (Instructor of Orthodontics), w roku 2006 – tytuł starszego instruktora organizacji International Association for Orthodontics (IAO Senior Instructor), natomiast w roku 2009 – tytuł członka rzeczywistego IAO (IAO Fellow).

Brak nadchodzących wydarzenia.

Program

Wprowadzenie do genezy testów mięśniowych i dedukcji diagnostycznej
Dedukcja diagnostyczna zaburzeń biomechanicznych i formy terapii
Dedukcja diagnostyczna zaburzeń elektromagnetycznych:
– różnicowanie zaburzeń psychicznych i zakłóceń meridianalnych
– podstawowe punkty akupunkturalne podstawowych meridianów
– różnicowanie organalnych zaburzeń meridianów
– nauka akupunktury igłami, magnesami i ziarnami Vaccarii
– odnajdywanie rzeczywistych zakłóceń w atypowych kanałach energii elektromagnetycznej
– akupunktura jako podstawa deprogramacji neuromuskularnej
– przetrwałe odruchy pierwotne a zdrowie i rozwój (i zgryz) człowieka
– diagnozowanie i korekta akupunkturalna przetrwałych odruchów pierwotnych

Dedukcja diagnostyczna zaburzeń biochemicznych:
– zaburzenia systemowe (zaopatrzenie w podstawowe składniki odżywcze)
– zaburzenia organalne w oparciu o teorię nadmiaru i niedoboru
– wsparcie organów ziołami
Nauka trzewnych zabiegów manualnych
pH – podstawa homeostazy organizmu:
– drogi utrzymywania homeostazy pH
– zakłócenia w pH i ich konsekwencje dla zdrowia organizmu
– sposoby monitoringu pH płynów ciała i zalecane formy terapii
Anatomia mózgu
– jak likwidować niekorzystne stany emocjonalne
– jak utrzymywać młodość mózgu do późnych lat
Bóle głowy – diagnostyka różnicowa
Test końcowy

Rozkład godzinowy

dzień I (piątek): 10:00–18:00
dzień II (sobota): 10:00–18:00
dzień III (niedziela): 10:00–13:30

Przewidywany układ przerw (średnio co 1,5–2 godz. zajęć): w pełny dzień wykładowy ok. 15 min. do południa + 60 min. wczesnym popołudniem + 15 min. późnym popołudniem; w niepełny dzień wykładowy ok. 15 min. do południa + 45 min. wczesnym popołudniem.