lek. dent. Piotr Czyrski (Polska), André Hedger, BDS (Anglia)

Sesje International Association for Orthodontics w Polsce to cykliczne kilkudniowe bloki szkoleniowe w szeroko pojętym zakresie ortodoncji, przygotowywane z myślą o dentystach ogólnych zainteresowanych ortodoncją, specjalistach ortodontach i pedodontach, członkach i sympatykach IAO.

XIII sesja IAO w Polsce

Doktor André Hedger otrzymał prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty w londyńskim Guy’s Hospital w roku 1978 (GDC No. 52634), a prywatną praktykę rodzinną rozpoczął w Great Bookham w roku 1981. Jako Dental Phobia Certified Practitioner pracuje metodami redukującymi stres u pacjentów stomatologicznych.

Przewodzi organizacji British Society for the Study of Cranio-Mandibular Disorders (BSSCMD) zajmującej się badaniem zaburzeń czaszkowo-żuchwowych.

Interesuje się hipnoterapią (stopień Fellow w Hypnotherapy Society). Jest także członkiem British Orthodontic Society (BOS), International Association for Orthodontics (IAO), British Dental Acupuncture Society (BDAS), British Society for Clinical and Applied Hypnosis (BSCAH), American Academy of Craniofacial Pain (AACP), International Academy of Oral Medicine and Toxicology (IAOMT) oraz Patients Against Mercury Amalgams (PAMA); należy także do British Society for Dental Sleep Medicine (BSDSM), jak i kilku innych grup zrzeszających specjalistów.

Doktor Hedger wykłada w kraju i za granicą w zakresie zaburzeń SSŻ, ortodoncji, hipnozy, żywienia i akupunktury, a hobbystycznie również na temat wspinaczki skalnej i lodowej.

Więcej informacji na stronie internetowej www.openwide.biz.

Podejście multidyscyplinarne* do zaburzeń SSŻ

Program
(1 i 1/2 dnia)

 • Anatomia
 • Diagnostyka zaburzeń
 • Przebieg i finalizacja leczenia
 • Test końcowy

* wykład nakierowany na holistyczny przegląd z perspektywy podiatrii, postawy, chiropraktyki/osteopatii, fizjoterapii, dietetyki, akupunktury, psychiatrii, ortopedii, ortodoncji oraz chirurgii, dający pełen obraz sytuacji i pozwalający zrozumieć wszystkie aspekty prowadzenia przypadków złożonych


Doktor Piotr Czyrski jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu (1984), wyróżnionym nagrodą ministerialną za najlepsze wyniki egzaminu wstępnego. Praktykę prowadzi w miejscowości Wołów na Dolnym Śląsku (początkowo w poradni publicznej, a od roku 1990 – w prywatnym gabinecie). Posiada tytuł chirurga stomatologicznego, a swoją przygodę z ortodoncją rozpoczął w roku 2001 od kursu Rondeau Seminars dla dentystów ogólnie praktykujących.

Z inspiracji artykułami J. Gavina i D. Strokona publikowanymi w kwartalniku IAO „International Journal of Orthodontics” rozpoczął we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu w ramach doktoratu badania nad problemami posturalnymi i czaszkowymi z wykorzystaniem platformy stabilograficznej.

Więcej informacji na stronie internetowej Czyrski.pl.

Wpływ dysfunkcji układu stomatognatycznego na układ posturalny ciała*

Program
(1/2 dnia)

 • Parafunkcje w ujęciu czaszkowym
 • Układ czaszkowy i postawa
 • Kondylator Gerbera w diagnozie układu czaszkowego – doświadczenia własne
 • Podstawy terapii czaszkowo-krzyżowej w terapii czaszkowej

* wykład na podbudowie wystąpienia w ramach Klubu Dyskusyjnego Sekcji Polskiej IAO oraz prezentacji z „IX sesji IAO w Polsce”

NAGRANIA: Do czasu otrzymania decyzji od poszczególnych wykładowców obowiązuje domniemany brak zgody na rejestrowanie prezentacji.

Wykładowcy wyrażają zgodę na rejestrowanie prezentacji do użytku prywatnego.

Kurs ogólnodostępny dla wszystkich dentystów zainteresowanych ortodoncją (nie wymaga przynależności do IAO).

Sesja stanowi okazję do bliższego zapoznania się z działalnością organizacji IAO, wstąpienia w jej szeregi czy bezpośredniego odnowienia członkostwa na rok 2015 (składka pozostaje bez zmian i w przypadku lekarzy wynosi 120 $).

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
22 listopada 2014 – 23 listopada 2014

Warszawa, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79 (sala Kometa)

1200 zł do 2014-10-08
Cena* bez noclegu.

Po 8 października (data graniczna dla opłaty w stawce specjalnej) rezerwacje w miarę dostępności miejsc; koszt uczestnictwa: 1400* zł.

*UWAGA: Cena kursu dla uczestników niebędących lekarzami ulega podwyższeniu o podatek VAT wg stawki 23% (patrz Aktualności z dnia 5 stycznia 2011 r.).

Maks. ilość miejsc: 60

Punkty edukacyjne: 12

Kod kursu: IAO13

(sobota – niedziela)

Po 8 października zgłoszenia w miarę dostępności miejsc.

e-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: przekierowanie automatyczne po zaznaczeniu w tabeli wybranego terminu (okienko w kolumnie „Koszyk” po prawej) i kliknięciu „DODAJ”, a następnie „Złóż zamówienie”.

Rozkład godzinowy (orientacyjnie):
dzień I (sobota): 10:00–17:00
dzień II (niedziela): 9:00–16:00

Przerwy:
kawa/herbata: dzień I ok. 12:00; dzień II ok. 10:30
lunch: dzień I ok. 14:00; dzień II ok. 12:30

Recepcja kursu od godz. 9:00.

Na sobotni wieczór 22 listopada od godz. 19:00 zaplanowane zostało kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Sekcji Polskiej IAO. Dla uczestników XIII sesji wstęp wolny.
Gościem* spotkania będzie p. Magdalena Modlibowska zajmująca się mentoringiem oraz coachingiem zdrowia. W programie: podstawowe wartości odżywcze, ich brak oraz skutki zdrowotne; współczesne sposoby pozyskiwania kluczowych wartości odżywczych z pożywienia; suplementacja; profilaktyka zdrowotna.

*zapowiadana wcześniej wizyta dr n. med. Wiesławy Stopińskiej została odwołana

Cena kursu obejmuje:

 • uczestnictwo w kursie
 • ewentualne materiały kursowe
 • zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Kurs 2-dniowy (bez możliwości wyboru dnia). Kolejność tematów w programie może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału (ostatniego dnia), a poświadczenie uczestnictwa z punktami edukacyjnymi ma postać zbiorczego dokumentu z obu dni.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.