Reuel D. Owen, DDS (USA)

Sesje International Association for Orthodontics w Polsce to cykliczne kilkudniowe bloki szkoleniowe w szeroko pojętym zakresie ortodoncji, przygotowywane z myślą o dentystach ogólnych zainteresowanych ortodoncją, specjalistach ortodontach i pedodontach, członkach i sympatykach IAO.

XI sesja IAO w Polsce


Doktor Reuel D. Owen jest absolwentem Indiana University (stopień BA z biologii, 1974) oraz University of Illinois (stomatologia, 1977). Dodatkowo posiada tytuł FAGD i finalizuje przygotowania do uzyskania stopnia MAGD. Jest absolwentem IAO Instructor Institute (1989), obecnie w randze Master Senior Instructor (wykłady krajowe i zagraniczne) uzyskawszy również stopień Diplomate. Sprawuje funkcję egzaminatora IBO, a swego czasu również prezesa IAO. Przynależy do krajowych i międzynarodowych organizacji branżowych (ADA IL State, AGD oraz IAO).

Doktor Owen prowadzi praktykę ogólną z ortodoncją od roku 1977. Jest członkiem 2 klubów dyskusyjnych doktora J. Sima, a także prezesem klubu Q-Caso w miejscowości Galesburg w stanie Illinois, gdzie mieszka i pracuje.

Program
(2 dni)

 • Diagnostyka i filozofia 3-D
 • Planowanie leczenia
 • Wskazania do leczenia wczesnego
 • Pośrednie zakładanie zamków
 • Filozofia małej siły i niskiego tarcia
 • Sekwencja łuków
 • Mechanika w klasie I i II
 • Leczenie klasy II aparatem MARA
 • Retencja i dokumentacja końcowa
 • Test końcowy

Powyższe tematy zostaną omówione na przykładzie licznych zamkniętych przypadków, zarówno u dorosłych, jak też dzieci. Większość przypadków posiada pełną dokumentację z fotografiami postępów leczenia wykonywanymi w 2-miesięcznych odstępach.

NAGRANIA: Do czasu otrzymania decyzji od poszczególnych wykładowców obowiązuje domniemany brak zgody na rejestrowanie prezentacji.
Reuel D. Owen, DDS – zgoda na filmowanie

Kurs ogólnodostępny dla wszystkich dentystów zainteresowanych ortodoncją (nie wymaga przynależności do IAO).

W trakcie sesji obecny będzie przedstawiciel biura głównego IAO z USA, co stanowi okazję do bliższego zapoznania się z działalnością organizacji, wstąpienia w jej szeregi czy bezpośredniego odnowienia członkostwa na rok 2014 (składka lekarska w wysokości 120 $).

UWAGA: Członkowie IAO rozważający ubieganie się o stopień Fellow lub wyższy będą mieli możliwość zapoznania się z obowiązującymi wytycznymi i formalnościami odnośnie przygotowywania dokumentacji do oceny. Ze względu na pełnioną funkcję egzaminatora IBO, doktor Owen nie prowadzi jednak konsultacji konkretnych przypadków w systemie IAO Tier Advancement.

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
16 listopada 2013 – 17 listopada 2013

Kraków, Hotel Crown Piast, ul. Radzikowskiego 109 (sala Olimpia)

1200 zł do 2013-10-02
Cena bez noclegu.

Po 2 października 1400 zł.

UWAGA: Cena kursu dla uczestników niebędących lekarzami ulega podwyższeniu o podatek VAT wg stawki 23% (patrz Aktualności z dnia 5 stycznia 2011 r.).

Maks. ilość miejsc: 70

Punkty edukacyjne: przewidywane 12

Kod kursu: IAO11

Tym razem zapraszamy do Krakowa.

Po 2 października cena 1400 zł, w miarę dostępności miejsc.

e-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: przekierowanie automatyczne po zaznaczeniu w tabeli wybranego terminu (okienko po prawej) i kliknięciu „DODAJ”, a następnie „Złóż zamówienie”.

Godziny trwania kursu (orientacyjnie):
dzień I (sobota): 10.00–17.00
dzień II (niedziela): 9.00–16.00

Przerwy:
kawa/herbata: godz. w trakcie ustalania
lunch: godz. w trakcie ustalania

Recepcja kursu od godziny 9.00.

Cena kursu obejmuje:

 • uczestnictwo w kursie
 • ewentualne materiały kursowe
 • zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Oferta noclegowa hotelu Crown Piast obejmująca termin 15–17.11.2013 r. (rezerwacje indywidualne z puli pokoi na hasło „IAO POLSKA” do 16.10.2013 r. lub do wyczerpania miejsc pod numerem tel. 12 683 26 74 oraz pod adresem marketing@hotelpiast.pl):

 

 • pok. 1-osob. ze śniadaniem 300 zł/dobę
 • pok. 2-osob. ze śniadaniem 340 zł/dobę (170 zł/osobę/dobę)

 

Kurs 2-dniowy (bez możliwości wyboru dnia). Kolejność tematów w programie może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału (ostatniego dnia), a poświadczenie uczestnictwa z punktami edukacyjnymi ma postać zbiorczego dokumentu z obu dni.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.