Steve A. Galella, DDS, IBO (USA), prof. John Mew (Anglia), Michael Mew, BDS, D.Orth, M.Sc.(Orth.) (Anglia)

Sesje International Association for Orthodontics w Polsce to cykliczne kilkudniowe bloki szkoleniowe w szeroko pojętym zakresie ortodoncji, przygotowywane z myślą o dentystach ogólnych zainteresowanych ortodoncją, specjalistach ortodontach i pedodontach, członkach i sympatykach IAO. Sesje odbywają się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią.

Doktor Steve A. Galella pracuje z otolaryngologami oraz chirurgami rekonstrukcyjnymi nad przypadkami urazów twarzy (dotychczas ponad 3,9 tys. pacjentów). Poprzez połączenie zabiegów chirurgicznych, pracy klinicznej i szerokiego rozeznania w literaturze przedmiotu opracował innowacyjne podejście do leczenia ortodontycznego i udoskonalania piękna twarzy. Każdy z jego pacjentów, niezależnie od wieku, odnosi ogromne korzyści z zastosowania w procesie leczenia rozległej wiedzy z zakresu wzrostu twarzy, koncepcji tzw. boskiej proporcji oraz piękna twarzy.

Często określany jako jeden z intelektów współczesnej ortodoncji, jest wykładowcą znanym w kraju i za granicą. Jego praktyka, publikacje i działalność dydaktyczna przekonują, iż jama ustna to baza dla całej twarzy. Do swojej skoncentrowanej na estetyce praktyki umiejętnie włączył ponad 8 tys. pacjentów.

Jego szkolenia rozbudowują wiedzę uczestników z przedstawieniem etapów niezbędnych w logicznym, zdecydowanym i efektywnym wdrożeniu osiągnięć biologii twarzy w proces leczenia. W swoich prezentacjach doktor Galella przedstawia przypadki, jak też samych pacjentów, których leczył. W każdym z wykładów uwzględnia zagadnienia diagnozy trójwymiarowej, długofalowej estetyki oraz spełniania indywidualnych oczekiwań pacjenta.

Doktor Galella to świetny szkoleniowiec, którego umiejętności, wiedza, zaangażowanie i prawdziwe zamiłowanie do dydaktyki stanowią dla kursantów innowacyjne źródło odkryć i rozwoju zawodowego. Wykładowca słynie m.in. z rozległej znajomości literatury branżowej z zakresu wzrostu, dróg oddechowych, dysfunkcji SSŻ, ortodoncji czynnościowej, aparatów stałych, leczenia dzieci i dorosłych oraz udoskonalania piękna twarzy, a wszystkimi posiadanymi informacjami swobodnie dzieli się podczas prowadzonych prezentacji.

Kreatywność oraz skupienie na rozwiązaniach praktycznych i bezpośrednich przyczyniły się do zaprojektowania przezeń wielu innowacyjnych narzędzi w tak różnych gałęziach dentystycznych jak ortodoncja, chirurgia i stomatologia ogólna.

Doktor Galella jest przekonany, iż dentyści powinni pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności oraz pewność podejmowania decyzji klinicznych, tak aby dobierać zawsze najlepszy wariant leczenia, ponieważ każdy pacjent to jedyny w swoim rodzaju członek wielkiej rodziny.

 • członek International Board of Orthodontics w stopniu Diplomate
 • starszy instruktor International Association for Orthodontics
 • dyrektor kliniczny The Facial Beauty Institute
 • dyrektor International Association for Orthodontics Instructors Institute
 • prezes Inside Dentistry, Inc.
 • były dyrektor kliniczny Mid-America Orthodontic Society
 • były prezes International Association for Orthodontics
 • honorowy prezes Asian-American Academy of Functional Orthodontics and TMJ
 • autor techniki ortodontycznej ControlledArch®
 • ekspert w technikach ortopedycznej modyfikacji wzrostu oraz remodelowania kości
 • ekspert w zakresie zagadnień wzrostu i rozwoju
 • ekspert w zakresie piękna twarzy
 • członek American Academy of Mesotherapy and Cosmetic Medicine
 • konsultant Certifying Board of the American Academy of Mesotherapy and Cosmetic Medicine
 • członek American Academy of Anti Aging Medicine
 • wykładowca międzynarodowy

Więcej informacji na stronie internetowej www.ddsdx.com oraz www.facialbeauty.us.

Mechanika systemu ControlledArch® oraz zaawansowane zakańczanie przypadków

Program (1 dzień)

 • Kiedy plan leczenia zaczyna zawodzić:
   – określanie problemów w procesie leczenia
   – przyczyny niepowodzeń
   – ułatwienia w podejmowaniu decyzji klinicznych
 • Uproszczenia w zaawansowanych systemach mechanicznych
 • Zaawansowane zakańczanie przypadków
 • Faza przejścia i zakańczania przypadku po sterowaniu procesami wzrostowymi

Profesor John Mew jest absolwentem stomatologii londyńskiego University College w Anglii, specjalizującym się w chirurgii ortognatycznej. Poszukując alternatywy dla chirurgii twarzowej, zainteresował się bliżej ortodoncją (1965). Swoją uwagę poświęcił ówczesnym schematom leczenia, które obejmowały rutynowe ekstrakcje pierwszych zębów przedtrzonowych i odrzucenie koncepcji rozszerzania szczęk. Przy panującym powszechnie małym nacisku na faktyczne powody nieprawidłowości w ustawieniu zębów czy stosowanie aparatów czynnościowych, głęboko zaangażował się w badania tych zagadnień i w roku 1981 zaproponował pojęcie „przesłanek tropowych” (gr. tropos – zwrot, kierunek, kształt) do celów objaśnienia etiologii wad zgryzowych, które stało się podwaliną dla zupełnie nowej formy leczenia nazwanej ortotropią (Orthotropics®), w myśl której zmieniając układ w jamie ustnej stwarza się możliwość ukierunkowanego procesu wzrostu kostnego od najmłodszych lat. Praca z tego zakresu opublikowana w roku 2004 dostarczyła podstaw dowodowych dla wcześniejszej hipotezy, która nigdy nie została poddana w wątpliwość.

Obecnie profesor Mew sprawuje funkcję dyrektora klinicznego London School of Facial Orthotropics oraz profesora (Visiting Professor) University of Medicine and Pharmacy w Timisoarze w Rumunii. Został uhonorowany dożywotnim członkostwem w British Dental Association oraz stopniem członka rzeczywistego (Fellowship) International College of Dentists. Jego niepokorna natura przysporzyła mu w brytyjskim establishmencie etykietki „indywidualisty”, natomiast za granicą uznawany jest za „najbystrzejszego ortodontę, jaki kiedykolwiek żył”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.orthotropics.com.

Doktor Michael Mew jest absolwentem Royal London School of Medicine and Dentistry w Anglii (1993), po stażu w Royal London Hospital, a specjalizację pod opieką prof. Melsena zdobył w Royal Dental School w Aarhus w Danii (2004). Od 10 lat współpracuje ze swoim ojcem, prof. Johnem Mew, nad udoskonaleniem koncepcji Biobloc Orthotropics®. Obecnie prowadzi próby stworzenia uniwersalnej teorii wyjaśniającej związek pomiędzy ortodoncją a postawą i układem panującym w jamie ustnej, problemami laryngologicznymi, chrapaniem oraz bezdechem sennym. Śledzi obecny poziom wiedzy w zakresie ortodoncji i zauważa, że często leczeniu poddawane są objawy, a nie przyczyny. Szczególne zainteresowanie etiologią wad zgryzowych pozwala mu przypuszczać, że bez rzetelnej wiedzy na temat podłoża tych wad szanse na znalezienie rozwiązania są wątpliwe.

Doktor Mew zajmuje się pracą kliniczną oraz naukowo-szkoleniową. W roku 2010 przeprowadził wykłady na Ukrainie (Kijów), w USA (stan Floryda, Michigan, Kalifornia) oraz w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na stronie internetowej www.orthotropics.com.

Opis wykładu: Jak mógłby powiedzieć Arystoteles, rozsądnie jest zrozumieć przyczynę problemu przed podjęciem próby jego rozwiązania. O przyczynach tzw. krzywych zębów wiadomo jednak niewiele, a mimo to wielu praktyków stosuje rozwiązania mechaniczne i chirurgiczne celem wyprostowania łuku, zazwyczaj usuwając od czterech do ośmiu zębów stałych. Niestety, dowodów na potwierdzenie korzyści płynących z osiąganych tak efektów w dłuższej perspektywie jest niewiele, natomiast stosowane aparaty często prowadzą do uszkodzeń szkliwa i korzeni, a nierzadko do pogorszenia wyglądu twarzy.

Profesor John Mew wraz z synem, doktorem Michaelem Mew, zapoznają uczestników z pojęciem ortotropii (ang. Orthotropics®) mogącej stanowić rozwiązanie w niemalże wszystkich wadach zgryzu, zaburzeniach SSŻ, bezdechu sennym oraz problemach laryngologicznych.

Czy to nie nazbyt optymistyczne? Istnieje jeden sposób, aby się osobiście przekonać…

Rozważania nad przyczynami wad zgryzu i metodami leczenia oraz dystrofia twarzoczaszkowa
Program (2 dni – wykład zespołowy)

 • Określanie przyczyn wad zgryzu
 • Znaczenie rozpoczęcia korekcji przed zakończeniem procesów wzrostu kośćca
 • Dlaczego szczęka wymaga wysunięcia przed podjęciem próby korekcji żuchwy?
 • Jak zbliżać się do ideału twarzy dopasowując układ szczęki do żuchwy w pozycji doprzedniej?
 • Jak korygować sytuację w jamie ustnej i tonus motoryczny celem zapewnienia stabilności rezultatów?
 • Test końcowy

Kurs ogólnodostępny dla wszystkich dentystów zainteresowanych ortodoncją (nie wymaga przynależności do IAO).

W trakcie sesji możliwość przystąpienia do IAO.

„Jeżeli zaprasza się «śmietankę» ortodoncji, to ja się b. cieszę i smakowicie «wykorzystam».”

lek. dent. Danuta Czyrska

„Rewelacja.”

lek. dent. Piotr Czyrski

„Chcemy więcej!”

lek. dent. Sylwia Łysiak-Teneta

„Jak zwykle wywracacie świat ortodoncji do góry nogami. Super! Tak trzymać!”

lek. dent. Monika Meissner

„Trochę szkoda, że najciekawsze, ale najtrudniejsze rzeczy były na końcu kursu; trochę inaczej rozłożone akcenty dałyby więcej satysfakcji; rozumiem, że najwięcej wnosi klinika, czekam z niecierpliwością.”

lek. dent. Małgorzata Nowicka-Olejko

„Dziękuję!”

lek. dent. Anna Pankowicz-Paździerz

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
3 czerwca 2011 – 5 czerwca 2011

Warszawa, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79

1400 zł do 2011-04-19

UWAGA: Cena kursu dla uczestników niebędących lekarzami wynosi 1400 zł + VAT (23%) = 1722 zł (patrz Aktualności z dnia 5 stycznia 2011 r.).
Maks. ilość miejsc: 80

Punkty edukacyjne: 18

Kod kursu: IAO7

Po 19 kwietnia opłata bez zmian, do wyczerpania miejsc.

Godziny trwania kursu (orientacyjnie):
dzień I (piątek): 10.00-17.00
dzień II (sobota): 10.00-17.00
dzień III (niedziela): 9.00-16.00

Przerwy:
ok. 12.00 kawa/herbata
ok. 14.30 lunch

Informujemy, iż na piątek 3 czerwca od godz. 20.00 zaplanowane zostało kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Sekcji Polskiej IAO. Dla uczestników VII sesji wstęp wolny. Prosimy o zgłaszanie tematów oraz ustalanie programu i kolejności prezentacji z organizatorem.
W programie m.in.:

 • „Dlaczego powinniśmy wykonać badanie densytometryczne przed przystąpieniem do leczenia ortodontycznego – naukowe dowody” oraz „Mięśniowa repozycja żuchwy w leczeniu klasy II – prezentacja przypadków” – lek. dent. Monika Ośko (Bolesławiec), IAO Certified Instructor*
 • prezentacja przypadku z własnej praktyki – lek. dent. Mirosław Ciszak (Skarżysko-Kamienna).

*Absolwentka Instructors Institute (2010–2011) – organizowanej co 5 lat międzynarodowej akcji szkoleniowej pośród członków IAO, z certyfikacją nowej grupy kadry wykładowej.

Cena kursu nie obejmuje noclegów.

Kurs 3-dniowy (bez możliwości wyboru dnia/dni). Kolejność prezentacji zaproszonych wykładowców może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału (ostatniego dnia), natomiast zaświadczenie uczestnictwa z punktami edukacyjnymi ma postać zbiorczego dokumentu z 3 dni.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.