lek. dent. Piotr Czyrski (Polska), mgr Łukasz Grotowski

Mgr Łukasz Grotowski, fizjoterapeuta i osteopata, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Flanders International College of Osteopathy, terapeutą manualnym (szkoła niemiecka), instruktorem Pilates, dyplomowanym terapeutą PNF, a od roku 2011 także wykładowcą przedmiotu terapia manualna w Wyższej Szkole Mazowieckiej na kierunku fizjoterapia. Od 2014 roku zajmuje się szkoleniami dla fizjoterapeutów oraz stomatologów.

Swoją przygodę z pracą w układzie stomatognatycznym rozpoczął podczas szkolenia w Cranio-Facial Therapy Academy (Akademii Terapii Czaszkowo-Twarzowej) – system CRAFTA®. Na dodatkowych szkoleniach z zakresu fizjoterapii, terapii manualnej oraz osteopatii poszerzał wiedzę w zakresie stawów skroniowo-żuchwowych oraz dysfunkcji w obszarze twarzoczaszki. W zawodzie od roku 2006, doświadczenie zdobywał w ośrodkach rehabilitacyjnych w Warszawie oraz na szkoleniach i kursach w całym kraju. Współpracuje z ortodontami oraz stomatologami, przyjmując w gabinecie stomatologicznym L’ordent oraz w swoim prywatnym gabinecie Fizjospine w Warszawie.

Jego pasją jest odkrywanie tajemnic działania ludzkiego organizmu – pracy poszczególnych układów oraz ich udziału w tworzeniu spójnej całości. Uważa, że kluczem do osiągnięcia sukcesu klinicznego jest współpraca zespołu specjalistów oraz postrzeganie i rozpatrywanie problemów zdrowotnych pod wieloma względami – strukturalnymi, funkcjonalnymi, neurofizjologicznymi oraz psychologicznymi.


dr n. med. lek. stom. Piotr Czyrski jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu (1984), wyróżnionym nagrodą ministerialną za najlepsze wyniki egzaminu wstępnego. Praktykę prowadzi w miejscowości Wołów na Dolnym Śląsku (początkowo w poradni publicznej, a od roku 1990 – w prywatnym gabinecie). Posiada tytuł chirurga stomatologicznego, a swoją przygodę z ortodoncją rozpoczął w roku 2001 od kursu Rondeau Seminars dla dentystów ogólnie praktykujących.

Z inspiracji artykułami J. Gavina i D. Strokona publikowanymi w kwartalniku IAO „International Journal of Orthodontics” rozpoczął we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu w ramach doktoratu badania nad problemami posturalnymi i czaszkowymi z wykorzystaniem platformy stabilograficznej.

Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne

Program
(2 dni)

 

 • Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne:
   – Wprowadzenie do osteopatii w układzie stomatognatycznym
   – Wpółpraca stomatologa, fizjoterapeuty, neurologa, laryngologa, logopedy, psychologa, okulisty, chirurga szczękowego, higienistki w dysfunkcjach układu stomatognatycznego
   – Anatomia i palpacja czaszki oraz układu stomatognatycznego
   – Testy bezpieczeństwa, wskazania i przeciwskazania do terapii
   – Osteopatyczne badanie pacjenta z uwzględnieniem układu stomatognatycznego. Różnicowanie na łańcuch wstępujący i zstępujący. Testy funkcjonalne
   – Prezentacja przypadków klinicznych
   – Medycyna faktu – osteopatia w stomatologii
   – Powięź szyi jako kluczowy element układu stomatognatycznego. Anatomia i terapia
   – Techniki w obrębie mózgo- oraz twarzoczaszki
   – Zintegrowane techniki w obrębie systemu czaszkowo-trzewno-parietalnego
   – Żywienie w problemach układu stomatognatycznego
   – Podsumowanie
 • Test końcowy

,

 

NAGRANIA (UWAGA): Wykładowcy wyrazili zgodę na indywidualne rejestrowanie całości zajęć na użytek własny.

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
18 marca 2017 – 19 marca 2017

Warszawa, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79 (sala Kopernik)

2100 zł do 2017-02-03
Cena* bez noclegu.

Po 03 lutego (data graniczna dla opłaty w stawce specjalnej) rezerwacje w miarę dostępności miejsc; koszt uczestnictwa zespołu lekarz – fizjoterapeuta lub osteopata: 2300* zł.

Maks. ilość miejsc: 20

Punkty edukacyjne: 12

Kod kursu: GC2017Z

(sobota – niedziela)

Wykładowcy wyrazili zgodę na indywidualne rejestrowanie całości zajęć na użytek własny.

e-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: przekierowanie automatyczne po zaznaczeniu w tabeli wybranego terminu (okienko w kolumnie „Koszyk” po prawej) i kliknięciu „DODAJ”, a następnie „Złóż zamówienie”.

Rozkład godzinowy (orientacyjnie):
dzień I: 10:00–17:00
dzień II: 09:00–14:00

Recepcja kursu od godz. 9:30.

Cena kursu obejmuje:

 • uczestnictwo w kursie
 • ewentualne materiały kursowe
 • zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Kurs 2-dniowy. Kolejność tematów w programie może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.