Kaye McArthur, BDS/DDS, ABAAHP, FAARFM , Robert Walker, DC (USA)

Doktor Robert Walker (USA) jest absolwentem Baylor University (stopień BS w zakresie biochemii, 1981), University of Missouri (stopień BA w zakresie psychologii oraz MS w zakresie psychologii fizjologicznej, 1983), University of Bridgeport (stopień MS w zakresie biochemii/żywienia człowieka, 1986) oraz Logan College of Chiropractic (stopień lekarza chiropraktyka – DC, 1987).

Od czasu ukończenia w roku 1987 formalnej edukacji chirodontycznej, przeprowadził ponad 200 kursów z zakresu opieki multidyscyplinarnej, skupiając się na grupach zawodowo związanych z chiropraktyką i stomatologią. Jest autorem serii kursów znanych jako „Chirodoncja”, która stanowi rozbudowane ujęcie jego koncepcji w praktyczny system zespołowego leczenia chiropraktyczno-stomatologicznego przewlekłych bólów głowy i problemów SSŻ.

Obecnie pełni funkcję współdyrektora Global Health Consultants oraz współinstruktora serii kursów „Exceptional Dental” i chirodontycznych; jest także autorem serii kursów „Nutrition for Life” z zakresu dietetyki stosowanej, która skupia się na badaniach klinicznych podejścia do opieki nad pacjentem i do zdrowego stylu życia w aspekcie żywieniowym.

Doktor Walker wygłosił ponad 50 wykładów w ramach sympozjów międzynarodowych, m.in. American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD), Academy of Comprehensive Esthetics (ACE), International Academy of Comprehensive Aesthetics (IACA), International College of Cranio-Mandibular Orthopaedics (ICCMO), International Association of Oral Medical Toxicology (IAOMT), Australian Chiropractic Association, British Chiropractic Association, Sacro-Occipital Research Society International, Sacro-Occipital Technique Organization – USA, Sacro-Occipital Technique Organization – UK, Sacro-Occipital Technique Organization – Australia, International College of Applied Kinesiology, American Association of Functional Orthodontics, American Academy of Head, Neck and Facial Pain, Australian Dento-Facial Symposiums, BioResearch International Computer Diagnostic Symposium, Korean Institute of Cranio-Mandibular Disorders, jak też na zaproszenie licznych stomatologicznych i chiropraktycznych grup dyskusyjnych na całym świecie.

Publikuje w wielu czasopismach branżowych, m.in. „The Journal of Cranio-Mandibular Practice” (Wlk. Brytania), „The Journal of the American Association of Functional Orthodontics” oraz „The British Chiropractic Journal”.

Wykładowca gościł w Polsce 7-krotnie (w czerwcu i październiku 2006 r. oraz w październiku 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 r.).

Doktor Kaye McArthur jest absolwentką nowozelandzkiej Otago Dental School (1988). Przez 20 lat prowadziła z dużym sukcesem w Nowej Zelandii i Australii gabinety stomatologiczne skupiające się na technikach kosmetyczno-rekonstrukcyjnych.

W roku 2002 nawiązała współpracę z doktorem Bobem Walkerem, w ramach której razem kwestionują stare paradygmaty i tworzą nowe modele postrzegania okluzji, stomatologii kompleksowej oraz układu czaszkowego, a także promują istotę roli dentysty w dbałości o całościowy stan zdrowia pacjentów. Wspólne wykłady z zakresu zdrowia i stomatologii prowadzą na całym świecie od roku 2003.

Doktor McArthur stanowiła część zespołu wprowadzającego na rynek australijski i nowozelandzki sprzęt diagnostyczny T-Scan firmy Bio Research. Wraz z doktorem Walkerem stali się wiodącymi instruktorami oraz autorami pełnej gamy podręczników i kursów.

Do momentu sprzedaży praktyki w Gold Coast, doktor McArthur znajdowała się w grupie najlepszych dentystów estetycznych w Australii, a także była jedną z pierwszych osób z tego kraju należących do AACD. Przy całym zaangażowaniu w stomatologię kosmetyczną, jej prawdziwą pasję stanowiło jednak zagadnienie zdrowia w ujęciu całościowym. Z czasem zaczęła łączyć swe doświadczenie stomatologiczne z szerokim kształceniem na polu różnych dziedzin zdrowia kompleksowego z myślą o niesieniu pomocy i zmianie jakości życia licznych pacjentów zmagających się z bólem oraz problemami ze zwarciem i SSŻ. Doktor McArthur przeszła zaawansowane szkolenia z zakresu ortopedii, techniki Invisalign, estetyki, okluzji i leczenia SSŻ. Razem z doktorem Walkerem dokonała zmian w długotrwałych dogmatach w odniesieniu do zwarcia i sposobu myślenia. Obecnie z dużym powodzeniem dzieli się z branżą stomatologiczną i chiropraktyczną na całym świecie swoimi technikami i wiedzą mającymi wpływ na zmianę postaw.

Poza szkoleniami z serii „Exceptional Dental”, doktor McArthur wykładała dotychczas na spotkaniach AACD, ACE, LVI oraz na wielu innych szanowanych konferencjach stomatologicznych w wielu miejscach na świecie.

Od czasu sprzedania swego australijskiego gabinetu, doktor McArthur podąża ścieżką fascynacji zdrowiem kompleksowym, medycyną i żywieniem, wprowadzając edukację na temat zdrowia kompleksowego do świata stomatologii. Jest przekonana, że łączenie tych dziedzin pozwoli branży stomatologicznej docenić kwestię poprawy stanu zdrowia jej pracowników oraz pacjentów.

Doktor McArthur zdobyła stopień Advanced Fellowship z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej, czynnościowej i regeneracyjnej; Board Certified z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej; Diplomate w American Academy of Anti-Aging Medicine, a obecnie kończy starania o stopień Fellowship z zakresu kompleksowego leczenia nowotworów, finalizując jednocześnie proces certyfikacji z zakresu kardiologii metabolicznej przy University of South Florida. Chętnie dzieli się swoją pasją z każdym zainteresowanym lepszym zdrowiem i stomatologią.

Doktor McArthur jest współwłaścicielką firm Exceptional Health, Exceptional Dental Courses oraz Exceptional Nutritionals. Tworząc zespół z doktorem Walkerem, w wielu krajach dzieli się zdobytą wiedzą.

Wykładowcy gościli razem w Polsce w październiku 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 r. Zainteresowanych odsyłamy do opisów dotychczasowych kursów, wraz z opiniami uczestników: rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015 oraz rok 2016.

Więcej informacji na stronie internetowej www.chirodontics.com oraz ExceptionalDentalCourses.com.

Exceptional Dental 2017

Fizjologiczne i czynnościowe podejście do dróg oddechowych i zaburzeń snu. Zaawansowane manualne techniki czaszkowe

Wraz z rosnącym w stomatologii zainteresowaniem leczeniem zaburzeń snu i oddychania oraz uznania ich wagi dla zdrowia pacjenta, należy przyjrzeć się temu zagadnieniu z szerszej perspektywy. Nasz nowy kurs ma na celu nauczyć diagnozowania i leczenia tych zaburzeń z punktu widzenia czynnościowego i fizjologicznego.

Program
(3 dni)

 • Rola dentystów w leczeniu zaburzeń oddychania i snu
 • Interpretacja badania snu z perspektywy fizjologicznej i żywieniowej
 • Co bezdech lub niedodech mówi nam o stanie organizmu?
 • Jak za pomocą żywienia i suplementacji leczyć obstrukcyjny i ośrodkowy bezdech, a także niedodech?
 • Co możemy zrobić z alergiami i zaburzeniami dróg oddechowych?
 • Jak leczyć migdałki i układ odpornościowy bez uciekania się do zabiegów chirurgicznych?
 • W jaki sposób możemy pomóc w stabilizacji stadiów snu?
 • Jak koordynować podejście żywieniowe z dotychczasowym leczeniem stomatologicznym
 • Rozróżnianie przypadków obstrukcyjnych (aparaty stomatologiczne) i fizjologicznych (żywienie a zdrowie)
 • Technika uwolnień membran
 • Techniki czaszkowego zasięgu ruchu
 • Techniki uwolnień oponowych
 • Zaawansowane specyficzne techniki czaszkowe
 • Test końcowy

NAGRANIA: Wykładowcy nie wyrażają zgody na filmowanie swoich prezentacji.

 

Opinie uczestników

„Miażdżąca dawka informacji! Mind blowing! :)”

lek. dent. Małgorzata Newlaczyn (2017 r.)

„Fantastyczny kurs.”

lek. dent. Anna Dobosz (2017 r.)

„Amazing”

lek. dent. Alicja Cackowska-Lass (2017 r.)

„Bardzo sympatycznie i treściwie :)”

lek. dent. Karolina Kosek-Hoehne

„Tradycyjnie – fantastycznie :)”

lek. dent. Agnieszka Tomaka (2017 r.)

„Jak zwykle wyjątkowy! Takiej wiedzy nie usłyszymy nigdzie!”

lek. dent. Katarzyna Jankowska (2017 r.)

„Jak zwykle najwyższa półka, super! Dziękuje.”

lek. dent. Mirosław Ciszak (2017 r.)

„Najlepiej ulokowane pieniądze w tym roku! Dziękuje”

lek. dent. Jarosław Sochacki (2017 r.)

„Wiemy, że dobry sen oznacza dobre zdrowie. Wyjątkowy kurs poświęcony zaburzeniom snu nauczy Cię jak pomóc pacjentom, którzy nie mogą usnąć do 2 – 4 rano, bądź budzą się zbyt wcześnie. Dowiesz się więcej o hormonach, neuroprzekaźnikach, żywieniu i suplementach, które pomagają w uśnięciu i podtrzymaniu snu. Odżywianie jest integralną częścią, to co jemy, kiedy jemy, które suplementy przyjmujemy w określonych porach dnia. Wszystkie te informacje są zaprezentowane w jednym z najbardziej wszechstronnych kursów dotyczących zaburzeń snu w jakim uczestniczyłem. Nie przegap tego!”

DDS Christinal Howard Sydney, Australia

„Ten kurs łączy tak wiele punktów, że sprawi, że zakręci Ci się w głowie. Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć mechanizmy rządzące snem, a nie tylko objawy zaburzeń snu, ten kurs jest dla Ciebie.”

DDS Craig Young Calgary, Alberta, Kanada

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
6 października 2017 – 8 października 2017

Warszawa, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79

7700 zł do 2017-09-06 (w tym opłata rezerwacyjna 3700 zł)
Cena* bez noclegu.

2-częściowa opłata. Opłata rezerwacyjna bezzwrotna (nie przechodzi na inny kurs ani termin), płatna do 2017-06-30 (3700* zł) oraz do 2017-09-06 (4000* zł).

*UWAGA: Cena kursu dla uczestników niebędących lekarzami ulega podwyższeniu o podatek VAT wg stawki 23% (patrz Aktualności z dnia 5 stycznia 2011 r.).

Maks. ilość miejsc: 25

Punkty edukacyjne: 21

Kod kursu: ED2017

(piątek-niedziela)

Rozkład godzinowy (orientacyjnie):
dzień I (piątek): 10:00 – 18:00
dzień II (sobota): 9:30 – 18:00
dzień III (niedziela): 9:00 – 16:00

Cena kursu obejmuje:

 • uczestnictwo w kursie
 • materiały kursowe (skrypt na podst. slajdów)
 • zaświadczenie* i/lub certyfikat potwierdzające uczestnictwo w kursie
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Cena kursu nie obejmuje noclegów.

Kurs 3-dniowy

* Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału danej części uprawniającym do otrzymania zaświadczenia (dotyczy lekarzy gromadzących punkty edukacyjne), a poświadczenie uczestnictwa ma postać zbiorczego dokumentu z 3 dni.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.