Kaye McArthur, BDS/DDS, ABAAHP, FAARFM , Robert Walker, DC (USA)

Doktor Robert Walker (USA) jest absolwentem Baylor University (stopień BS w zakresie biochemii, 1981), University of Missouri (stopień BA w zakresie psychologii oraz MS w zakresie psychologii fizjologicznej, 1983), University of Bridgeport (stopień MS w zakresie biochemii/żywienia człowieka, 1986) oraz Logan College of Chiropractic (stopień lekarza chiropraktyka – DC, 1987).

Od czasu ukończenia w roku 1987 formalnej edukacji chirodontycznej, przeprowadził ponad 200 kursów z zakresu opieki multidyscyplinarnej, skupiając się na grupach zawodowo związanych z chiropraktyką i stomatologią. Jest autorem serii kursów znanych jako „Chirodoncja”, która stanowi rozbudowane ujęcie jego koncepcji w praktyczny system zespołowego leczenia chiropraktyczno-stomatologicznego przewlekłych bólów głowy i problemów SSŻ.

Obecnie pełni funkcję współdyrektora Global Health Consultants oraz współinstruktora serii kursów „Exceptional Dental” i chirodontycznych; jest także autorem serii kursów „Nutrition for Life” z zakresu dietetyki stosowanej, która skupia się na badaniach klinicznych podejścia do opieki nad pacjentem i do zdrowego stylu życia w aspekcie żywieniowym.

Doktor Walker wygłosił ponad 50 wykładów w ramach sympozjów międzynarodowych, m.in. American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD), Academy of Comprehensive Esthetics (ACE), International Academy of Comprehensive Aesthetics (IACA), International College of Cranio-Mandibular Orthopaedics (ICCMO), International Association of Oral Medical Toxicology (IAOMT), Australian Chiropractic Association, British Chiropractic Association, Sacro-Occipital Research Society International, Sacro-Occipital Technique Organization – USA, Sacro-Occipital Technique Organization – UK, Sacro-Occipital Technique Organization – Australia, International College of Applied Kinesiology, American Association of Functional Orthodontics, American Academy of Head, Neck and Facial Pain, Australian Dento-Facial Symposiums, BioResearch International Computer Diagnostic Symposium, Korean Institute of Cranio-Mandibular Disorders, jak też na zaproszenie licznych stomatologicznych i chiropraktycznych grup dyskusyjnych na całym świecie.

Publikuje w wielu czasopismach branżowych, m.in. „The Journal of Cranio-Mandibular Practice” (Wlk. Brytania), „The Journal of the American Association of Functional Orthodontics” oraz „The British Chiropractic Journal”.

Wykładowca gościł w Polsce 4-krotnie (w czerwcu i październiku 2006 r. oraz w październiku 2012 i 2013 r.).

Doktor Kaye McArthur (Australia) jest absolwentką nowozelandzkiej Otago Dental School (1988). Przez 20 lat prowadziła z dużym sukcesem w Nowej Zelandii i Australii gabinety stomatologiczne skupiające się na technikach kosmetyczno-rekonstrukcyjnych.

W roku 2002 nawiązała współpracę z doktorem Bobem Walkerem, w ramach której razem kwestionują stare paradygmaty i tworzą nowe modele postrzegania okluzji, stomatologii kompleksowej oraz układu czaszkowego, a także promują istotę roli dentysty w dbałości o całościowy stan zdrowia pacjentów. Wspólne wykłady z zakresu zdrowia i stomatologii prowadzą na całym świecie od roku 2003.

Doktor McArthur stanowiła część zespołu wprowadzającego na rynek australijski i nowozelandzki sprzęt diagnostyczny T-Scan firmy Bio Research. Wraz z doktorem Walkerem stali się wiodącymi instruktorami oraz autorami pełnej gamy podręczników i kursów.

Do momentu sprzedaży praktyki w Gold Coast, doktor McArthur znajdowała się w grupie najlepszych dentystów estetycznych w Australii, a także była jedną z pierwszych osób z tego kraju należących do AACD. Przy całym zaangażowaniu w stomatologię kosmetyczną, jej prawdziwą pasję stanowiło jednak zagadnienie zdrowia w ujęciu całościowym. Z czasem zaczęła łączyć swe doświadczenie stomatologiczne z szerokim kształceniem na polu różnych dziedzin zdrowia kompleksowego z myślą o niesieniu pomocy i zmianie jakości życia licznych pacjentów zmagających się z bólem oraz problemami ze zwarciem i SSŻ. Doktor McArthur przeszła zaawansowane szkolenia z zakresu ortopedii, techniki Invisalign, estetyki, okluzji i leczenia SSŻ. Razem z doktorem Walkerem dokonała zmian w długotrwałych dogmatach w odniesieniu do zwarcia i sposobu myślenia. Obecnie z dużym powodzeniem dzieli się z branżą stomatologiczną i chiropraktyczną na całym świecie swoimi technikami i wiedzą mającymi wpływ na zmianę postaw.

Poza szkoleniami z serii „Exceptional Dental”, doktor McArthur wykładała dotychczas na spotkaniach AACD, ACE, LVI oraz na wielu innych szanowanych konferencjach stomatologicznych w wielu miejscach na świecie.

Od czasu sprzedania swego australijskiego gabinetu, doktor McArthur podąża ścieżką fascynacji zdrowiem kompleksowym, medycyną i żywieniem, wprowadzając edukację na temat zdrowia kompleksowego do świata stomatologii. Jest przekonana, że łączenie tych dziedzin pozwoli branży stomatologicznej docenić kwestię poprawy stanu zdrowia jej pracowników oraz pacjentów.

Doktor McArthur zdobyła stopień Advanced Fellowship z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej, czynnościowej i regeneracyjnej; Board Certified z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej; Diplomate w American Academy of Anti-Aging Medicine, a obecnie kończy starania o stopień Fellowship z zakresu kompleksowego leczenia nowotworów, finalizując jednocześnie proces certyfikacji z zakresu kardiologii metabolicznej przy University of South Florida. Chętnie dzieli się swoją pasją z każdym zainteresowanym lepszym zdrowiem i stomatologią.

Doktor McArthur jest współwłaścicielką firm Exceptional Health, Exceptional Dental Courses oraz Exceptional Nutritionals. Tworząc zespół z doktorem Walkerem, w wielu krajach dzieli się zdobytą wiedzą.

Wykładowcy gościli razem w Polsce w październiku 2012 i 2013 r. Zainteresowanych odsyłamy do opisów dotychczasowych kursów, wraz z opiniami uczestników: rok 2012 oraz rok 2013.

Więcej informacji na stronie internetowej www.chirodontics.com oraz ExceptionalDentalCourses.com.

Exceptional Dental 2014

Zadania i wyzwania w stomatologii i medycynie – część I

czyli cykl zajęć wykładowych z konsultacjami i ćwiczeniami, ze szczególnym naciskiem na kwestie zwarciowe i zębowe.

Program
(3 dni)

 • Przegląd zgłoszonych przypadków*
 • Podstawy raz jeszcze:
   – jak ustalać zwarcie
   – jak oprawiać modele w artykulatorze
   – jak analizować zniekształcenia czaszkowe i zębowe
   – łatwe kontra trudne
   – staw skroniowo-żuchwowy
   – rozwiązywanie problemów
 • Najnowsze doniesienia:
   – kompleksowa walka z rakiem
   – zdrowie kardio-metaboliczne
   – stan układu trawiennego
   – gospodarka hormonalna
   – cukrzyca, zespół metaboliczny i zagadnienia pokrewne pod kątem pacjentów stomatologicznych
   – powiązania stomatologiczno-ogólnoustrojowe
 • Wstęp do problematyki bólów głowy
 • Test końcowy

* Wytyczne do selekcji i prezentacji przypadku – minimum konsultacyjne:

 • dowolny etap leczenia i zakres (np. stomatologiczny, ortodontyczny, estetyczny, ogólnomedyczny i ich kombinacje)
 • modele + RTG + zdjęcia (do wyświetlenia na ekranie)
 • analiza 3-płaszczyznowa (przechylenie, pochylenie, wychylenie)
 • mile widziane użycie łuku twarzowego z artykulatorem + zgryz neuromuskularny
 • dokumentacja wyjściowa i dotychczasowa + ewentualna końcowa
 • sformułowana diagnoza/plan leczenia/pytanie.

Termin nadsyłania zgłoszeń przypadków do organizatora (na tym etapie wystarczy krótki opis): przedłużony do 24 czerwca (jednocześnie termin II opłaty rezerwacyjnej). Przypadki dodatkowe, wynikłe po ww. dacie, zostaną uwzględnione w programie w miarę możliwości czasowych.

NAGRANIA: Wykładowcy nie wyrażają zgody na filmowanie swoich prezentacji.

Opinie uczestników (6 z 6)

„Kurs jak zwykle doskonały i wyjątkowy (tylko sala okropna).”

lek. dent. Marta Brzóskowska

„…trochę powtórki się przydało, ogromnie przydatna wiedza z innej planety, warto było tu być!”

lek. dent. Iwona Iwanowicz

„Jak zwykle perfekt.”

lek. dent. Monika Meissner

„Doskonała wiedza i przekaz informacji.”

lek. dent. Olga Olszowy

„Rewelacja wszystkie 3 dni. Już czekam na kolejny kurs.”

lek. dent. Agnieszka Tomaka

„Jak zwykle świetnie. Powtórki wartościowe, nowości otwierają oczy. […]”

lek. dent. Dorota Wojewoda-Włodarz

 

Data i miejsce kursu Cena Dodatkowe informacje Uwagi
3 października 2014 – 5 października 2014

Warszawa, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79 (sala Wisła)

8200 zł do 2014-09-09 (w tym opłata rezerwacyjna 2200 zł)
Cena* bez noclegu.

2-częściowa opłata rezerwacyjna bezzwrotna (nie przechodzi na inny kurs ani termin), płatna do 2014-01-07 (2200* zł) oraz do 2014-06-24 (3000* zł).

*UWAGA: Cena kursu dla uczestników niebędących lekarzami ulega podwyższeniu o podatek VAT wg stawki 23% (patrz Aktualności z dnia 5 stycznia 2011 r.).

Maks. ilość miejsc: 25

Punkty edukacyjne: 21

Kod kursu: ED2014

(piątek – niedziela)

Pierwszeństwo dla absolwentów kursów z roku 2012 i 2013.

Kurs wyłącznie dla lekarzy z Polski.

e-FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: przekierowanie automatyczne po zaznaczeniu w tabeli wybranego terminu (okienko w kolumnie „Koszyk” po prawej) i kliknięciu „DODAJ”, a następnie „Złóż zamówienie”.

Rozkład godzinowy (orientacyjnie):
dzień I (piątek): 11:00–19:30
dzień II (sobota): 10:00–18:30
dzień III (niedziela): 9:00–16:00

Recepcja kursu od godz. 10:00.

Cena kursu obejmuje:

 • uczestnictwo w kursie
 • materiały kursowe (skrypt na podst. slajdów)
 • zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie
 • posiłki w trakcie kursu (przerwy kawowe + lunch/obiad)

Cena kursu nie obejmuje noclegów.

Kurs 3-dniowy (bez możliwości wyboru dnia/dni). Kolejność tematów w programie może ulec zmianie. Zgodnie z wymogami akredytacyjnymi, zakończenie zajęć krótkim testem z całego zakresu materiału (ostatniego dnia), a poświadczenie uczestnictwa z punktami edukacyjnymi ma postać zbiorczego dokumentu z 3 dni.

Regulamin szkoleń w pełnej wersji na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin.